PRASA O NAS

43 Ogólnopolski Festiwal Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu 

 

 

 

 

NASZE OSIĄGNIĘCIA 

 

 

  

 

 

LOLEK Z CISZY NIPOKALANEJ - 13 czerwca 2013 r.

To już 14 rocznica wizyty Jana Pawła II w naszym mieście. Z tej okazji dziś w Radzymińskim Ośrodku Kultury i sportu odbył się niezwykle wzruszający koncert pieśni papieskich w wykonaniu chóru Canto Zespołu Szkół w Słupnie oraz Radzymińskiej Orkiestry Dętej. Licznie zgromadzona publiczność na czele z Burmistrzem Radzymina Zbigniewem Piotrowskim, rajcami miejskimi, oraz proboszczem ks. Stanisławem Kuciem, mogła przez ponad godzinę rozkoszować się śpiewem i grą młodych, utalentowanych artystów, którzy przedstawili najważniejsze wydarzenia z życia Błogosławionego Jana Pawła II

RADZYMIŃSKA ORKIESTRA DĘTA

W PROCESJI DZIĘKCZYNNEJ Z RELIKWIAMI ŚW. ANDRZEJA BOBOLI

 W niedzielę 2 czerwca 2013 r. na Pola Wilanowskie, do Świątyni Opatrzności Bożej, doszła procesja, która wczesnym rankiem wyruszyła z pl. Piłsudskiego. Przy Belwederze z uczestnikami procesji spotkał się metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz i prezydent Bronisław Komorowski. Było to nawiązanie do wydarzenia z 1938 r., kiedy to ówczesny prezydent Ignacy Mościcki wyszedł do uczestników pochodu z relikwiami św. Andrzeja Boboli.

Szklanej trumnie-relikwiarzowi św. Andrzeja Boboli, przewożonej na wojskowej lawecie, towarzyszyły tysiące wiernych, gdzie wśród nich była Radzymińska Orkiestra Dęta oraz Burmistrz Radzymina Zbigniew Piotrowski.

Idea Święta Dziękczynienia związana jest z kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego, jaką była budowa Świątyni Opatrzności Bożej. O budowie Świątyni jako narodowego wotum wdzięczności, przede wszystkim za uchwalenie Konstytucji 3 Maja, zdecydował Sejm uchwałą z 5 maja 1791 roku.

 

SESJA ZDJĘCIOWA 2013 - foto: jacekminoga.pl

jacekminoga.pl

jacekminoga.pl

jacekminoga.pl

jacekminoga.pl

jacekminoga.pl

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2013

Promocja płyty "Radzyminiacy to my" - 15 grudnia 2012 r.