DEBIUTANCKA PŁYTA

RADZYMIŃSKIEJ 

ORKIESTRY DĘTEJ 

"RADZYMINIACY TO MY"

 

 

 

 

 

 

 

KUP PŁYTĘ

biuro@bibliotekaradzymin.pl

    Mam przyjemność przekazać Państwu pierwszą płytę Radzymińskiej Orkiestry Dętej.Już w latach 1923-1960 Radzymin miał własną Orkiestrę Ochotniczej Straży Pożarnej. Tę wieloletnią tradycję muzyczną kontynuuje Radzymińska Orkiestra Dęta złożona z uczniów szkół podstawowych, średnich oraz studentów z terenu Miasta i Gminy. Młodzi i utalentowani członkowie orkiestry pracują i grają z wielką pasją i zaangażowaniem. Zespół istnieje od2009 roku i od tego czasu na stałe wpisuje się w scenariusze ważnych uroczystości. Z okazji dziewięćdziesiątej rocznicy Bitwy Warszawskiej – najważniejszego wydarzenia związanego z naszym miastem – muzycy wykonali kilkanaście koncertów patriotycznych na terenie Miasta i Gminy Radzymin. Orkiestra koncertuje także w innych polskich miastach. Z powodzeniem uczestniczyła w krajowych i zagranicznych festiwalach orkiestr dętych: w Milówce, Zambrowie i Bad Schlema (Niemcy), gdzie była ciepło przyjmowana przez kilkutysięczną widownię. Orkiestra współpracuje z Klubem Sportowym „Mazur”, chórem Zespołu Szkół w Słupnie, Zespołem Tańca Sportowego „Fanaberia” oraz z uczniami i studentami szkół i uczelni muzycznych. Wiele koncertów uświetniają swoim udziałem znani w Polsce i za granicą soliści.

Radzymińska Orkiestra Dęta ma w swoim repertuarze transkrypcje muzycznych tematów operowych, musicalowych, filmowych oraz pieśni i piosenki, które głęboko zapadająw serca i łatwo wpadają w ucho. Płytę otwiera znana kompozycja Fryderyka Chopina „Etiuda E-dur” op. 10 nr 3 w opracowaniu na głos i orkiestrę dętą. Kolejne utwory to polskie i światowe przeboje oraz pieśni patriotyczne. Płytę zamykają dwie pieśni szczególnie bliskie mieszkańcom Radzymina: „Marsz I Brygady” i „Pieśń Przyjaciół Radzymina”.

Nagranie utworów zrealizowano w Miejskiej Sali Koncertowej im. Fryderyka Chopina w Radzyminie, która jest salą prób orkiestry. Nad artystycznym rozwojem młodych radzymińskich muzyków czuwają: Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radzymin, Michał Kamiński oraz założyciel i dyrygent Radzymińskiej Orkiestry Dętej, Zbigniew Kuś, którzy podjęli i zrealizowali to wspaniałe przedsięwzięcie jakim jest prezentowana płyta. Wszystkim osobom, które przyczyniły się do jej wydania serdecznie dziękuję i gratuluję, a słuchaczom życzę miłych wrażeń!

                                                                                                              Burmistrz Radzymina

                                                                                                             Zbigniew Piotrowski

Posłuchaj fragmentów płyty!