Radzymińska Orkiestra Dęta zaprasza chętnych do nauki gry na instrumentach muzycznych. 

Naukę w sekcjach instrumentalnych;

drzewo 

(flet, klarnet, saksofon),

blacha

(trąbka, róg, saxhorn, puzon, tuba)

 oraz perkusja,

prowadzą wybitni specjaliści w zakresie gry na w/w instrumentach.

Zapewniamy bezpłatną naukę - lekcje indywidualne (2 x 30 minut w tygodniu)  oraz instrument. 

Dyrygent ROD: Zbigniew Kuś

tel.: 501 820 295


Radzymińska Orkiestra Dęta swój muzyczny rok szkolny zakończyła brawurowym zdobyciem I miejsca wraz z nagrodą pieniężną (3 tysiące zł) na 43 Ogólnopolskim  Konkursie  Młodzieżowych Orkiestr Dętych w kategorii  Koncert Konkursowy w Inowrocławiu (orkiestry do 35 muzyków). Dodatkową radość  radzymińskiej młodzieży sprawiło zdobycie Wyróżnienia  w kategorii  Przemarsz Orkiestr.

Z  2 Ogólnopolskiego Konkursu  Orkiestr Dętych w Konopiskach orkiestra przywiozła nagrodę w postaci nowego instrumentu - trąbkę, (wartości ok. 2 tysięcy zł) oraz nagrodę dla najlepszego dyrygenta.  Miesiące przygotowań do tych  Konkursów  przeplatane były koncertami dla Miasta Radzymin m.in.
z okazji Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych, rocznicy Konstytucji
3 Maja, Dnia Matki oraz Święta Bożego  Ciała.

Bardzo ważnym wydarzeniem dla radzymińskich muzyków był występ
w TVP 2 w programie Paranienormalni Tonight, (10.04.2015r.), gdzie akompaniowali p. Zbyszkowi Wodeckiemu w piosence "Pszczółka Maja".

Po krótkim odpoczynku (lipiec) Radzymińska Orkiestra w dniu 1 sierpnia rozpocznie próby w celu przygotowania się do uroczystości rocznicowych w dniu 15 sierpnia.

Koncerty Radzymińskiej Orkiestry 2015

Zgodnie z 5-letnią tradycją, Orkiestra swój pierwszy w Nowym, 2015 roku koncert dedykowała Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Odbył się w dniu 11 stycznia w hali sportowej Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Repertuar był złożony z kompozycji rozrywkowych, operetkowych, musicalowych i współczesnych jak np. "Kawałek do Tańca" z rep. zespołu Poparzeni kawą Trzy, czy "Skrzydlate ręce" z rep. zespołu Eney.

Tradycyjnie wystąpił nasz ksylofonista, Mariusz Saturski, oraz soliści wokaliści: Katarzyna Hamziuk - sopran, Maciej Gronek -tenor i Karol Bąk - piosenka.

W dniu 28 stycznia, podczas ferii zimowych Orkiestra wykonała koncert kolędowy dla najmłodszych, w Przedszkolu "W Tęczowym Kręgu" przy ul. Krasiczyńskiej 4 w  Warszawie.  Blisko stu osobowy chór maluchów nie tylko grzecznie wysłuchał koncertu, ale też wspomagał orkiestrę śpiewając przygotowane przez Panie wychowawczynie kolędy. Było to dla nas wzruszające przeżycie.

15 lutego zostaliśmy zaproszeni do Ożarowa Mazowieckiego, gdzie w pięknych wnętrzach  Mazurkas Center wykonaliśmy godzinny koncert dla dzieci i pracowników tej firmy. Oprócz utworów przeznaczonych dla najmłodszych, Orkiestra wykonała kilka pozycji musicalowych, ale najbardziej podobało się maszerowanie wraz Orkiestrą, dyrygowanie oraz wspólne fotografie, najlepsze te
w czapkach orkiestrowych.

Warto dodać, że wszystkie tegoroczne koncerty zostały wykonane w nowych uniformach, nawiązujących do mundurów ułańskich z okresu Księstwa Warszawskiego, w barwach Miasta Radzymina. 

Radzymińska Orkiestry Dęta - wakacje 2014

    Z powodu napiętego planu koncertów, wakacje 2014 r. dla Radzymińskiej Orkiestry Dętej trwały zaledwie kilka tygodni. Po raz pierwszy Orkiestra uczestniczyła w uroczystych obchodach rocznicy Powstania Warszawskieg i dlatego musiała poświęcić dużo czasu na wzbogacenie swojego repertuaru o utwory i pieśni z tego okresu. Orkiestra w dniach 01 -10 sierpnia uświetniła uroczystości w Wilanowie, Powsinie, na Woli oraz w Amfiteatrze Parku im. gen. J. Sowińskiego. W dniach 15 i 16 sierpnia uczestniczyła w uroczystościach związanych z rocznicą Bitwy Warszawskiej w Radzyminie. W dniach 28 -31 sierpnia była jedną z Orkiestr uczestniczących w Międzynarodowym SPA Festiwalu Orkiestr Dętych w Karlowych Varach (Czeska Republika).

    W programach koncertów Radzymińskiej Orkiestry znalazły się polskie i światowe kompozycje. Wraz z Orkiestrą występowała dwójka solistów; Maja, Jolanta Gawęda i  Maciej Gronek – studenci Muzycznych Szkół i Akademii.

    Publiczność przyjmowała nas wyśmienicie zarówno, gdy wykonywaliśmy muzykę polską, jak i inne utwory; Moment For Morricone, O Sole Mio, Malowany Dzbanek czy Xylomania w rewelacyjnym wykonaniu naszego perkusisty, Mariusza Saturskiego. W Festiwalu uczestniczyły jeszcze dwie orkiestry  (Schützenkapelle Pichl, South Tyrol/Italy i Orchestra Giovanile Euritmia di Povoletto, Italy) oraz pięć grup majoretek z Czech oraz innych państw Europy. Oprócz przemarszu  z majoretkami, Radzymińska Orkiestra Dęta wykonała 4 koncerty, dwa z nich w scenerii kolumnad jak przedstawia fotografia w miejscowej gazecie (scan),  a kolejne w przepięknej Sali Koncertowej Grand Hotelu Pubb i przed Hotelem Termal.

    Karlowe Vary to słynne miasto uzdrowisk, sanatoriów, parków, basenów i naturalnych kąpielisk. Spotkać tu można gości z całego świata ze względu na bardzo rzadkie źródła wody o temperaturze dochodzącej do 72 stopnie C. Nasi młodzi muzycy łatwo nawiązywali kontakty, zarówno z młodymi jak i dorosłymi słuchaczami naszych koncertów. Otrzymaliśmy także zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych w roku przyszłym.

    Trzeba dodać, że wyjazd Orkiestry doszedł do skutku dzięki wysiłkowi rodziców, którzy zapłacili ponad 3.000 Euro oraz dzięki decyzji Burmistrzów, Panów; Zbigniewa Piotrowskiego  i Andrzeja Siarny oraz Rady Miasta i Gminy Radzymin, która pozwoliła opłacić znaczną część kosztów transportu Orkiestry na trasie Radzymin - Karlowe Vary -Radzymin.

    Młody zespół Radzymińskiej Orkiestry zdobył kolejne, nowe i potrzebne doświadczenia uczestnicząc we wspólnych koncertach jako wykonawcy, a także jako słuchacze, kiedy prezentowały się inne orkiestry.

ROD - Karlove Vary

WITAMY!

    Radzymińska Orkiestra Dęta powstała na podstawie decyzji uchwały Rady Miejskiej w Radzyminie z dnia 19 grudnia 2008 r. kontynuując tradycje Orkiestry OSP w Radzyminie działającej w latach 1924 – 1939 i w latach 60-tych ubiegłego stulecia.

W orkiestrze grają uczniowie szkół podstawowych, średnich oraz studenci, mieszkańcy Miasta i Gminy Radzymin. Pomimo młodego stażu, Orkiestra ma już w swoim dorobku wiele koncertów wykonanych w kraju, oraz poza jego granicami. W roku 2012 wydała swoją  pierwszą płytę „Radzyminiacy to my”. Dysponuje szerokim repertuarem muzyki patriotycznej i religijnej. Wykonuje transkrypcje muzycznych tematów operowych, musicalowych oraz polskie i światowe standardy muzyki rozrywkowej. Z orkiestrą współpracują wokaliści, studenci szkół muzycznych oraz artyści zawodowi.

Radzymińska Orkiestra Dęta oferuje Państwu koncerty w plenerze oraz w salach koncertowych z muzyką na każdą okazję.                                                                                                                         

 26 KWIETNIA 2014 r. godz. 18.00

w RADZYMIŃSKIM OŚRODKU KULTURY I SPORTU

odbył się

jubileuszowy koncert z okacji 5 - lecia Radzymińskiej Orkiestry Dętej.

Wkrótce pełna relacja z wydarzenia!

 

W sobotni, deszczowy wieczór, 26 kwietnia w wypełnionej publicznością hali Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu odbył się uroczysty, jubileuszowy koncert galowy z okazji 5-lecia Radzymińskiej Orkiestry Dętej. W obecności licznie zgromadzonych mieszkańców, sympatyków, fanów i gości na czele z burmistrzem Radzymina Zbigniewem Piotrowskim,wiceburmistrzem Andrzejem Siarną, przewodniczącym Rady Miejskiej Markiem Brodziakiem i radnymi, Radzymińska Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Zbigniewa Kuś, zagrałapo prostu popisowo! Zgromadzeni mieli przyjemnośćwysłuchać wielu wspaniałych utworówze światowego repertuaru operetkowo-musicalowego, klasyki polskiejmuzyki rozrywkowej, a także kilku współczesnych przebojów (m.in. zespołu"Enej") w brawurowych aranżacjach instrumentalnych, popartych wokalnymi talentami młodych, bardzo obiecujących solistów takich jak: Karol Bąk, Maja Jolanta Gawęda, Urszula Bronowicz, Adam Urbaniak oraz Maciej Gronek. Dodatkową niespodzianką wieczoru okazał się mistrzowski występ pełnych uroku radzymińskich tambourmajorek, sióstr Pauliny i Magdaleny Adamskich. 
Szczególnym momentem świetnego koncertu jubileuszowego było także wspólne odśpiewanie papieskiej "Barki" dla uczczenia faktu kanonizacji Jana Pawła II. Radzymińska publiczność podziękowała orkiestrze za koncert owacyjnym i brawami i domagała się bisów. Nie ulega bowiem wątpliwości, że pomimo krótkiego okresu istnienia stworzona od podstaw Radzymińska Orkiestra Dęta w pełni na nie zasługuje. Młodzi muzycy pod batutą kapelmistrza i instruktorów osiągnęli nie tylko profesjonalizm,ale bliscy są mistrzostwa, o czym świadczą nagrody zdobywane na krajowych i zagranicznych festiwalach. Dlatego nie ma przesady w stwierdzeniu,które wyrazili m.in. burmistrz Radzymińska Orkiestra Dęta uroczyście świętowała piąte urodziny...Zbigniew Piotrowski i obecna dyrektor MDK w Wołominie Marzena Małek mówiąc, że Radzymińska Orkiestra Dęta jest chlubą i wizytówką Miasta Cudu nad Wisłą.Wobec powyższego, obok wielu ciepłych słów i gromkich braw nie mogło zabraknąć kwiatów, które na ręce kapelmistrza złożyli m.in. rodzice młodych muzyków, przedstawiciele władz,dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im.ppłk. pil. M. Pisarka, a także fani orkiestry.(Specjalny upominek przywiózł nawet kapelmistrz Józef Bieganowski z zaprzyjaźnionej Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP z sąsiedniego Wyszkowa). Z okazji jubileuszu, najmłodsi członkowie Radzymińskiej Orkiestry Dętej uhonorowani zostali dyplomami. Otrzymali je: Weronika Lao - flet; Julia Górecka - flet; Julia Gronek - klarnet;Agnieszka Socha - klarnet; Katarzyna Wróbel - saksofon; Magdalena Górska- saksofon; Przemysław Gronek- trąbka; Jakub Czerniec - trąbka; Oliwier Białek - trąbka; Aleksandra Getka- perkusja.Dla nieco starszych muzyków,tworzących główny skład orkiestry,przygotowano okolicznościowe statuetki w kształcie klucza wiolinowego.Otrzymali je: Jolanta Jaworska, Wiktoria Kisielewska, Katarzyna Śladowska,Magdalena Krzyżanowska, Karolina Niegowska, Emilia Rogalska, Marta Kisiel, Natalia Jankowska, Klaudia Zygartowicz,Aldona Piórkowska, Kamil Jankowski, Daniel Jankowski, Patryk Rybarczyk, Julianna Kisiel, Małgorzata Kisiel, Klaudia Dobrowolska, Mateusz Redlin, Arkadiusz Myśliwiec, Michał Jankowski, Paweł Szymankiewicz, Patryk Sowiński, Agnieszka Dudzińska,Łukasz Roguski, Mariusz Saturski, Jakub Kwaśniewski, Alan Turonek a także soliści, tambourmajorki i instruktorzy:Maja Jolanta Gawęda, Urszula Bronowicz, Adam Urbaniak, Maciej Gronek, Karol Bąk; Paulina Adamska,Magdalena Adamska; Piotr Strzelczyki Marek Stachewicz.Z kolei wyrazem wdzięczności ze strony muzyków i kapelmistrza orkiestry okazały się podziękowania dla burmistrza Zbigniewa Piotrowskiego i wiceburmistrza Andrzeja Siarny "za odważną decyzję i stałą pomoc" oraz dla pani Evy Kroes - członka IMMS za pomoc w organizacji wyjazdów Orkiestry do Niemiec (Bad Schlema 2012 i Rastede 2013)". Ponadto słowa uznania w imieniu dyrygenta i młodzieży Radzymińskiej Orkiestry Dętej skierowano pod adresem:Rady Miejskiej minionej i obecnej kadencji, dyrektorów instytucji kultury p. Marzeny Małek, p. Mirosława Jusińskiego i p. Michała Kamińskiego,wszystkich rodziców młodych muzyków,a szczególnie Państwu Małgorzacie i Mirosławowi Jankowskim oraz Państwu Małgorzacie i Wojciechowi Adamskim za nieocenioną pomoc w wyjazdach orkiestry. Podziękowania złożono również: Państwu Monice i Leszkowi Myśliwiec za projekt, materiały oraz wykonanie i przekazanie gabloty na orkiestrowe nagrody, puzoniście orkiestry, studentowi Wydziału Grafiki Komputerowej - Mateuszowi Redlinowi za materiały i oprawę graficzną gali urodzinowej, a także pani Monice Roguskiej za dostarczenie zespołowi dodatkowych kalorii w postaci ciast oraz innych wypieków, w tym okazałego urodzinowego tortu, którego degustacją zakończono jubileuszową galą.